Kodumööbel

@trinaika: Elan mõtteviisiga, et kodul tuleb lasta elada koos endaga

Kodu sisustamine on paljude jaoks loominguline ja nauditav protsess. Nordin teeb tutvust inimestega, kes kajastavad sotsiaalmeediakontode kaudu oma kodu lugu ja armastust sisustamise vastu.

Triin Mustjõgi ehk Instagramis @trinaika räägib oma kontol helgete ja valgusrohkete sisustusfotode kaudu lugusid iseendast ja oma perest. Ja kuigi see võib kõlada naljakalt, et Triin jutustab inimestest enamasti läbi ruumi piltide, mõjub see väga loogiliselt. See on hea näide sellest kui hästi kodu meid tegelikult peegeldab.

„Ma elan mõtteviisiga, et kodul tuleb lasta elada koos endaga. Ei ole vaja kiirustada,“ ütleb Triin.

Triin NordIn sisustussalongis külas. Pildil Torkelson Exxet söögilaud.

Kes sa oled kui sa parajasti ei tegele oma kodublogiga?

Igapäevaselt olen ema ühele ülimalt ägedale peagi 9-aastaseks saavale kaljukitsepoisile Lukas ja partneriks ühele kuldsete kätega kaljukitsemehele Mats. Minu põhitööks on reklaamiagentuuris Imagine\TBWA projektijuhi roll. Kodublogi on mu väike armas lisahobi, millest on ootamatult kasvanud midagi ülimalt positiivset ja tänu millele olen kohtunud ülimalt inspireerivate ja andekate inimestega.

Kuidas ja millal tekkis sul huvi sisustamise vastu?

Kodusisustamise ja sisekujunduse huvi kasvas ikka oma esimest kodu ostes. Meie pere suur unistus oli ehitada endale üks armas ühekordne maja, aga elus võtavad mõned plaanid teise pöörde ja nii leidsimegi oma kodu nö päriselu Bullerbys Tallinna lähedal, Uuesalus. Kuna Matsil on kogemust nii ehituses kui mööbli valmistamises, saigi meie uue kodu esimesed sammud tehtud selliselt, et mina esitlesin Matsile oma mõtteid hoolsasti valmistatud Powerpoint esitluses ja tema kinnitas selle kõik ära ja asus tööle.

Sisekujundamise trend on viimaste aastatega väga populaarseks saanud. Inimesed armastavad oma kodus ümberkorraldusi teha ja liiguvad trendidega kaasa.

Kuvatõmmis @trinaika kontolt

Kuidas ammutad inspiratsiooni ja leiad ideid?

Ideid ammutan erinevatest sisustusajakirjadest ja muidugi Instagramist ning Pinterestist. Pinterest oli üks olulisemaid kanaleid just kodu loomisel. Sinna lõin kõikvõimalikud moodboard-id, alustades esikust ja lõpetades saunaga. Täna on neid moodboard-e tagantjärgi ka väga lahe vaadata ja võrrelda, mis sai tehtud ja mille otsustasime hoopis ära jätta.

Mis on need 3 asja, mida pead kodu sisustuselementide juures oluliseks?

Ma pean oluliseks kvaliteeti ja teadmist, et „vähem on rohkem“. Meie koju ostetavad sisustuselemendid peavad vastu pidama ja olema hea kvaliteediga. Lisaks ka seda, et sisustuselement ei tohiks nö seista kuskil niisama. Pean oluliseks, et kodus olevad sisustuselemendid peaksid olema kasutuses. Ära lase neil niisama seista. Tõsta neid ringi ja üllata ennast. 

Mis on sinu lemmiktuba ja miks?

Eks ikka elutuba/köök, sest seal saame perega õhtuti kokku. Lisaks armastan nädalavahetuse hommikust aega all elutoas (meie kodu on kahekordne), kui Lukas unise näoga ülevalt alla tuleb ja meid tervitab.

Lisaks on selle ruumi suurim pluss see, et valgus liigub kogu päeva ümber selle ruumi ehk esimese korruse. Päike algab köögist ja loojub elutoa suunal. Suveõhtud terrassil koos päikeseloojanguga on meie jaoks nagu lotovõit. Valgus on minu jaoks kodus nr.1 tegur, mis on must-have.

Kas sul on ka mõni sisustamisega seotud kiiks?

Oma kodus küll. Teiste kodudes vist mitte. Nimelt ei armasta ma oma kodus riputada seintele võõraste inimeste nägudega maale, pilte, illustratsioone. Olen mõtteviisiga, et meie kodus on meie näod. Ja nii otsingi teistmoodi kunsti, kus oleks näod, kas varjatud või mitte äratuntavad. Kunstist armastan koju valida just Eesti andekate kunstnike töid. Meie kodust leiab täna Elina Kasesalu, Anu Samarüütli ja Anu Reinsoni loomingut.

Valisid NordIni sisustussalongist välja 2 lemmik eset – miks just need?
Nordin sisustussalongis jäi mulle silma Torkelsoni X-jalaga söögilaud Exxet. Mulle meeldivad puidust massiivsed söögilauad, sarnane on mul ka kodus. See laud on mõnusalt suur ja annab võimaluse luua erinevate sisustusdetailidega mõnusa olustiku.

Samuti kutsusid mind istuma Flexlux toolid, mis on nii mugavad!

Triin Flexlux tooli testimas