Kodumööbel

@homeinestonia: Boheemlaslik stiil on minu jaoks hubasuse kehastus

Kodu sisustamine on paljude jaoks loominguline ja nauditav protsess. Nordin teeb tutvust inimestega, kes kajastavad sotsiaalmeediakontode kaudu oma kodu lugu ja armastust sisustamise vastu.

Merlin Miido ehk Instagramikasutaja @homeinestonia kodublogis näed ühe ägeda noore perenaise kodu kujunemist – maalähedased toonid, rohelus, sisustusalased nipid, hoogsad ja humoorikad kirjeldused, sekka mõned vahvad videod ning patju. Palju pehmeid patju! Merlin on üks tõeliselt positiivne ja inspireeriv naine, kelle armastust sisustamise ja kodu vastu on üldiselt lihtsalt lust jälgida!

Merlin NordIn sisustussalongis külas. Pildil Tenzo Plain telekaalus.

Kes sa oled kui sa parajasti ei tee ilusaid pilte ja story-sid oma Instagrami kontole?
Oleneb hetkest, millal sa mind tabad. Ma võin vabalt olla lohe, kes hommikukohvi juues end diivanile „Vapraid ja Ilusaid“ vaatama unustab ja tõuseb sealt alles õhtul, kui lapsele lasteaeda järgi vaja minna on. Samas võin olla varavalgel üleval, koristada, pesta ja lappida pesu, käia väljas 7 km jooksuringil, valmistada ahjupraadi ja õhtul teha veel mehele massaaži ka. Üldiselt olen aga kahe asja segu: laisklen ja olen tubli vaheldumisi.

Kuidas ja millal tekkis sul huvi sisustamise vastu?

Huvi tekkis puhtalt praktilisest vajadusest. Ehk kui maja ehitusega lõpuni jõudnud olime, oli vaja seda ka sisustama hakata. Selgus, et see on üks äraütlemata vahva asi ja aja möödudes sain aru, et see vist isegi tuleb mul keskmisest paremini välja! Enne seda puudus mul igasugune kokkupuude sisustamisega.

Kuidas sa kirjeldaksid oma käekirja või stiili?

Mulle meeldivad kontrastid – naturaalsed toonid kõrvutades mustaga, naturaalsed ja pehmed materjalid kõrvutades metalliga, erinevad tekstuurid ja mustrid. Ilmselt on minu käekiri segu mitmest erinevast stiilist. Natuke modernsest maamajast, midagi Skandinaaviast ja boheemlaslikust suunast. Viimasel ajal on seda viimast just kõvasti peale pressinud, sest minu jaoks on eriti tähtis kodu hubasus ja boheemlaslik stiil – see on minu jaoks hubasuse kehastus.

Kuvatõmmis @homeinestonia kontolt

Kuidas ammutad inspiratsiooni ja kust leiad ideid?

Ma saan inspiratsiooni ilusatest kohtadest ja esemetest. Palju meeldib sirvida Norra, Rootsi ja Soome sisustussajakirju, mis on minu arvates parimad visuaalse poole pealt. Loomulikult ka Instagram ja veidi ka Pinterest, kuigi see on viimase aastaga kuidagi tahaplaanile jäänud. Enda maja jaoks mõtteid kogudes tuli kogu inspiratsioon just sealt.

Mis on need 3 asja mida pead kodu sisustuselementide juures oluliseks?

  • Kõlab ilmselt kuidagi materialistlikult ja pealiskaudselt, aga kuna mina olen siiski väga visuaalne inimene, siis asi, mis leiab tee minu koju, peab minu koju välimuselt sobima – ehk see peab siiski minu silmis ilus olema
  • Ilusad asjad ei ole alati ebapraktilised. Ehk peale välimuse tuleb kohe ka asja enda väärtus/praktilisus. Et ta leiaks kodus kasutust ja ei seisaks niisama. Paraku on aga mõni asi ikka niisama ka seisma sattunud, aga sellest me elukaaslasele ei räägi, eksole
  • Ma olen odavate asjade fänn ja enamus asju minu kodus on siiski pigem odavad või väga odavad. Mõne erandiga. Ehk see on siiski näide sellest, et kodusisustamine ei pea olema alati kallis ja rahakotile laastav. See võtab lihtsalt natuke rohkem aega, kannatust ja tihti ka vaeva

Sinu lemmiktuba ja miks?

Lemmiktoad vahetuvad. Kui esimeseks lemmikuks oli lapse tuba, sest see sai esimesena valmis, siis peagi trumpas elutuba selle üle. Siis sain külaliste toa enda algsele visioonile vastavaks ja käisin seal koguaeg telekat vaatamas. Nüüd on aga värske ilme saanud meie enda magamistuba ja hetkel on sellel ka lemmiktoa tiitel.

Mis on sinu kodu sisustusest veel puudu?

Oi, millest ma alustan?! Tegelikult ega otseselt puudu ole midagi, aga kuna ma olen selline rahutu hing, siis ma tahan pidevalt midagi muuta. Alustades seinavärvist ja lampidest, lõpetades padjakatete ja voodipesuga. Viimastega saab muide toas suure-suure muutuse teha.

Kas sul on ka mõni sisustamisega seotud kiiks?

Ilmselt võib mu kiiksuks pidada siiski patju, sest millisel normaalsel täiskasvanud inimesel kodus üle 40 padja ikka on? Minul on!

Valisid NordIni sisustussalongist välja 2 lemmik eset – miks just need?

Nordin sisustussalongis jäi mulle esimese asjana silma telekaalus Tenzo Plain. See on ilus, lihtne ja kvaliteetne. Ja must!

Muidugi jäid mulle silma ka kõik need padjad, mis salongi peal laiali olid. Sättisin need ilusti Bella diivanile ja tundsin end seal kui kodus 🙂 

Merlin Nordini padjaparadiisis