Kadrin Kalvet
Kodumööbel

Sisekujundaja Kadrin Kalvet: kevadel ära karda värve

Kevade algus toob endaga tihtilugu kaasa üksjagu igatsust muudatuste ja värskemate valikute järele – on selleks mõni uus hilp garderoobis või aastaajaga vastavaks sätitud toanurk. Kui sinagi igatsed muutust ja uutmoodi hingamist, siis kevadine suurpuhastus on sobilik aeg teha „refresh“ oma toasisustusele. 

Nordin uurib alanud kevade puhul oma sisekujundajalt Kadrin Kalvetilt inspiratsiooni kevadiseks kodusisustuseks. Kadrini käe ja silma läbi on valminud Nordini sisustussalongi näidisnurgad.

Mis on selle kevade välja kujunenud sisekujundustrendid? 

Kevad on ikka selline aeg, kus inimesed soovivad muudatusi ja värskust ning teevad suurpuhastusi. Selle aasta trendid jätkavad naturaalsete materjalide ja toonide käsitlust. Viimased aastad on meid rohkem pannud kodus püsima, niisiis trendid jätkavadki seda poolt, et kodune õhkkond oleks soe, mugav ja praktiline.

Mööbli puhul on hetkel märksõnadeks sensuaalsus, graatsilisus ning mööbli vorm on pigem pehmem ja kumeram, mitte niivõrd kandiline.

Milliseid värve ja materjale siis ikkagi tasuks praegu vaadata? 

Kui beež on viimastel aastatel hakanud uuesti elama, siis kindlasti ei pea kartma ka värve. Kevad paneb kõik erksad toonid särama!

 

Aktsendina kasutatakse rohkem julgeid toone – näiteks aasta värviks on valitud PANTONE Very Peri toon, mis on vägagi erk lilla. Rahulikumad aktsendid on näiteks erinevad pruunide tonaalsused – alustades kaamelikarva toonist, lõpetades terrakotaga. Välja tooksin ka Tikkurila L478 Kestrel tooni, mis on rahulik ja maandav pruun ning millele on lisatud veidike külma punast. Materjalidest jäävad endiselt puit, kivi, marmor, kuid ka naturaalne nahk.

Milliseid tooteid Nordini valikust sel kevadel esile tõstaksid?

Minu lemmikuks Nordinis on Flexlux diivanid, mille kvaliteedis saan alati kindel olla. Tootja uuendas just oma tootevalikut ning kindlasti leiab igaüks sealt endale sobiva disaini. Minu hetkene lemmik on Belle mudel oma ümara ja pehmema vormiga.

Muidugi toon esile ka sama tootja ülimugavad elektrilised tugitoolid – näiteks Volden ja Clement. Ei ole näinud seni ühtegi rahulolematut klienti, kes nende toolide mugavusest poleks vaimustatud!

Välja tooksin ka Skovby #33 söögilaua ja Skovby #55 söögitoolid, mille omavaheline kooslus on kindlasti iga kujundatava söögitoa pärl!

Kust või kuidas ammutada inspiratsiooni enda kodu sisustamiseks?

Ise hindan ma kujunduses eelkõige praktilisust – ma ei armasta asjade kuhjasid. Üritan valida võimalikult kvaliteetseid ja praktilisi tooteid, mis säiliksid kaua ja oleksid disainilt võimalikult ajatud.

Kindlasti ei ole tänases infokülluses inspiratsiooni leidmine raske ka tavainimese jaoks, kes ei tegele kujundamisega igapäevaselt. Probleem on muidugi see, kuidas selles info virrvarris leida endale sobivaim suund.

Ilmselt pole inimest, kes ei jälgiks mõnda kodukujundajat Instagramis või otsiks ideid Pinterestist. Instagram on meeletult võimas kanal, mis loob täna kõige mõjukamalt sisekujundustrende, hobikujundajaid ja must have tooteid. Samuti on jätkuvalt teemas sisustusajakirjad, mis küll tihti on reklaami täis ning ei anna ilmselt kujunduses seda kõige õigemat pilti kätte.

Ise ootan suure inspiratsiooniallikana järgmiseid sisustusmesse, mis nüüd kahjuks viimased aastad ära on jäänud ja seetõttu olen pidanud ka ise ideid valdavalt internetist otsima.